Od wielu już lat nasze główne wydarzenie integracyjne organizujemy – dzięki gościnności właścicieli – w Restauracji „Ogrodowa” w Cieszynie. W tym roku dniem pikniku był wtorek 18.06, a godziną rozpoczęcia 13:00. Wydarzenie zwyczajowo rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości przez kierowniczkę Dziennego Ośrodka Wsparcia Anetę Szydłowską oraz wiceprezesa Cieszyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź” Marcina Rozuma. Wśród gości, oprócz uczestników Ośrodka, ich rodzin i znajomych, byli także członkowie Stowarzyszenia „Więź”, a także przedstawiciele instytucji: p. Janina Żagan (wicestarosta cieszyński), p. Anna Suchanek (Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej, Starostwo Powiatowe w Cieszynie), oraz dyrektor p. Agnieszka Baszczyńska i p. Aneta Ogierman z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

Po powitaniach nadszedł czas na występy uczestników Ośrodka. Od tego momentu piknik prowadził nasz zaprzyjaźniony konferansjer Szymon Pilch. Pierwszym punktem programu był taniec „Polonez” przygotowany przez terapeutkę Joanną Cichy. Następnie uczestnicy przedstawili prezentację multimedialną z recytacją wierszy o wybranych polskich miastach pod tytułem „Sentymentalne pocztówki”. Przedstawienie przygotowały terapeutki Elżbieta Pająk i Jolanta Orawska. Trzecim występem była „Inwokacja po naszymu” odczytana przez Roberta Pytla (przekład na gwarę cieszyńską autorstwa Tomasza Sochackiego). Część artystyczną zakończył układ choreograficzny do piosenki „Kocham Cię, Polsko!” opracowany przez Joannę Cichy. Podczas tego wystąpienia uczestniczki Ośrodka zatańczyły w roli cheerleaderek. Po niedługiej przerwie przeszliśmy do części integracyjnej. Prowadzący zabawę pierwszą Jolanta Orawska i Szymon Pilch wybrali spośród zgromadzonych gości członków dwóch „rodzin” do zabawy inspirowanej znaną wszystkim telewizyjną pt. „Familiadą”. Rywalizację rozpoczęto klasycznie od opowiedzenia żartu w stylu Karola Strasburgera. Po „Familiadzie” Szymon Pilch zachęcił gości do zabawy tanecznej polegającej na naśladowaniu pokazywanych przez niego ruchów. Ostatnią częścią programu były warsztaty rękodzielnicze dla chętnych uczestników pikniku. Terapeutka Aleksandra Grzyb pokazywała jak wykonać bransoletkę lub naszyjnik techniką koralikową lub decoupage. Równolegle terapeutka Anna Wójcik prowadziła zajęcia podczas których uczestnicy uczyli się naszywania i zdobienia fartuszków i poszewek na poduszkę.

Na pikniku w ramach poczęstunku był bigos, szaszłyki i kiełbasy z grilla, ciasta i przekąski: chleb ze smalcem i ogórki małosolne; owoce: truskawki i czereśnie, a także ciasta. Konferansjer zapewnił taneczną muzykę i żartobliwe komentarze do zabawy. Zapraszamy za rok!

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom:
CANEA.PL Sp. z o.o., Piekarnia-Cukiernia BETHLEHEM, PHU BESKID PLUS sp.j., Księgarnia „Warto”, As Fashion, Złotnictwo Marcin Pieczonka, DIEHL Metering, DecoFlorum, „Madex-Bis” Centrum Ogrodnicze, Piekarnia „Bagietki”, Pizzeria Palermo, F.H.U. „ELTAX” Tadeusz Pająk;
a także wolontariuszom: Ewie Rychły, Marii Połudworanin, Annie Czarnocie, Robertowi Pytlowi.