W dniach 22-24.09 gościliśmy w Szczyrku. Były to bardzo aktywne trzy dni. We wtorek zaraz po przyjeździe z Cieszyna wyjechaliśmy gondolą na Halę Skrzyczeńską (1000 m n.p.m.), a chętni jechać jeszcze wyżej przesiedli się na wyciąg kanapowy na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.). W obu miejscach rozciągały się wokół niesamowite widoki. Po obiedzie spacerując zwiedzaliśmy centrum Szczyrku.

W drugim dniu zobaczyliśmy Beskidzką Galerię Sztuki „Bator”, gdzie mogliśmy podziwiać prace w różnych technikach, stylistykach i tematykach. Tego dnia poszliśmy jeszcze zobaczyć zabytkowy zdrewniany Kościół św. Jakuba w Szczyrku, a po obiedzie „grupa rowerowa” i „grupa spacerowa” skorzystały z Deptaku nad Żylicą (ścieżka pieszo-rowerowa). Eksploracja zakończyła się degustacją lodów. Dzień zakończyliśmy wspólnym grillem, śpiewaniem i opowieściami Pani Oli o jej babce ze strony ojca, która u Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich przed wojną pracowała…

Ostatniego dnia po śniadaniu pojechaliśmy na basen, który był w stylu łaźni rzymskiej i okazał się przysłowiową „wisienką na torcie”. Po obiedzie wróciliśmy już w nasze strony. Koordynatorem naszej wycieczki była Anna Wójcik.