Otwarcie wystawy prac plastycznych Andrzeja Daszka i Aleksandry Koniecznej – uczestników Dziennego Ośrodka Wsparcia, działającego przy Cieszyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź” odbędzie się 6 października 2020 o godz. 14.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” (sala widowiskowa i galeria ceglana).
        Obrazy Andrzeja Daszka wykonane techniką pasteli prezentują słynną postać Jana Pawła II , co doskonale splata się z rocznicą 100-lecia urodzin papieża, przypadającą w bieżącym roku. Podobny, duchowy wymiar mają również ikony Aleksandry Koniecznej. Tworzone na deskach obrazy sakralne, powstały niewątpliwie z natchnienia i potrzeby serca autorki.
        Wystawa połączona będzie z krótkim spektaklem „Deja vu” uczestników Ośrodkowej grupy teatralnej. Jak wskazuje tytuł, będziemy mieli odczucie, że przeżywane sytuacje wydarzyły się już kiedyś…
        Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych i spektaklu, świadczące o umiejętnościach artystycznych i bogatym wnętrzu ludzi, którzy mają potrzebę tworzenia i uzewnętrzniania tego, co w nich. Kuratorem wystawy jest arteterapeutka Joanna Cichy.